• BIST 4.976,55
  • Altın 1165.745
  • Dolar 18.8043
  • Euro 20.4299
  • İstanbul 3 °C
  • Ankara -1 °C

Adem Çalkın: “Kars, İstanbul’un şantiyesi haline gelecek”

Adem Çalkın: “Kars, İstanbul’un şantiyesi haline gelecek”
AK Parti Kars İl Başkanı Adem Çalkın, Kars’ın 1 Nisan itibariyle İstanbul’un şantiyesi haline geleceğini söyledi.

Adem Çalkın: “Kars, İstanbul’un şantiyesi haline gelecek”

AK Parti Kars İl Başkanı Adem Çalkın, Kars’ın 1 Nisan itibariyle İstanbul’un şantiyesi haline geleceğini söyledi.

Tacettin DURMUŞ

AK Parti Kars Seçim Koordinasyon Merkezi’nin açılışı Kazımpaşa Caddesi’nde kar yağışı altında AK Parti Kars Milletvekilleri Ahmet Arslan ve Yunus Kılıç, İl Başkanı Adem Çalkın, Belediye Başkan Adayı Ensar Erdoğdu ve ilçe belediye başkan adayları ve partililerin katılımıyla yapıldı.

Kars’ın 1 Nisan itibariyle İstanbul’un şantiyesi haline geleceğini söyleyen AK Parti Kars İl Başkanı Adem Çalkın, Allah, birlik ve beraberliğimizi bozmasın. İnşallah bugünkü birlik ve beraberliğimiz, 31 Mart günü de sandıklara yansıyacak ve sandıktan kardeşlik çıkacak. Bu kardeşliği inanın Dünyaya yön veren Recep Tayyip Erdoğan liderliğindeki AK Parti ve AK kadrolar çıkaracak. Kars’ta Ensar Erdoğdu çıkaracak. AK Parti birliğin beraberliğin teminatıdır. Tüm Kars halkına buradan sesleniyorum ve diyorum ki ‘Kars’ı muhalefete teslim etmeyin.’ Kars’ı esnafımızla, mahalle sakinlerimizle birlik ve beraberlik içerisinde Kars’ı ve Kars Belediyesini iktidara taşıyalım. Bunun için çok güçlü veriler var elimizde. Recep Tayyip Erdoğan gibi bir liderimiz, Kars’ta Bakanımız Ahmet Arslan’ımız, Komisyon Başkanımız Yunus Kılıç var. Allah’ın izniyle İstanbul Büyükşehir Belediyesini Binali Yıldırım kazanacak. Binali Yıldırım bize ‘Kars’ta Aslan gibi bir Ahmet Arslan’ınınız var. Benim sağ kolumdur’ dedi. Kars 31 Mart’tan sonra İstanbul’un bir şantiyesi haline gelecek. Kars Cumhuriyet tarihinden bugüne kadar almış olduğu bütün yatırımlar kadar Allah’ın izniyle Ensar Erdoğdu başkanımızla 5 yıllık dönemde alacak. Biz AK Kadrolar olarak bu iddiamızın kefiliyiz. Kars halkından ricamız ne olur Kars’ı ideolojik saplantılara çekmek isteyenlere fırsat vermeyin. Hangi ideolojiden olursa oldun tek ideolojimiz Kars olsun ve Ensar Erdoğdu’yu seçelim diyorum.” dedi.

Halka hükmeden değil, halkın emrinde olan bir misyona sahip olduklarını ifade eden AK Parti Kars Belediye Başkan Adayı Ensar Erdoğdu da, “Bugünkü kar yağışı altında yaptığımız buluşma bir değişime işaret ediyor. Anlıyorum ki siz değerli Kars halkı bir değişim ihtiyacı istediğiniz için bu soğuk havada buradasınız. Bizlerde AK Parti olarak bu değişime inşallah 31 Mart’ta bütün kadrolarımızla birlikte cevap vereceğiz. Bu süreçte tüm siyasi parti adayları meydanlarda kendilerini sizlere tanıtmaya başladılar. Bizlerde meydanlardayız ve kendimizi ve projelerimizi sizlere tanıtacağız. Tabi bizim farkımız ve misyonumuz halka hükmeden değil, halkın emrinde olan bir anlayıştır. Bu anlayışla inşallah 31 Mart günü Kars Belediye Başkanlığını aldığımız zaman hiç kimseyi ötekileştirmeden, her kesi kucaklayarak, herkese eşit davranarak, adil, şeffaf ve demokratik bir belediye yönetimini sizlere vaat ediyoruz.  Kars Belediyesi hiçbir sınıfın, zümrenin, hiçbir etnik ve dinsel yapının belediyesi olmayacaktır. Kars Belediyesi bizler oy versin veya vermesin tüm Karslıların Belediyesi olacaktır. Bunu buradan Kars halkına taahhüt ediyoruz. Hizmetlerimizle ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Sayın Bakanımız Ahmet Arslan, Milletvekilimiz Yunus Kılıç, teşkilatlarımızla birlikte çalışıyoruz. Tüm projelerimizi önümüzdeki günlerde sizlere açıklayacağız. Ama emin olun ki bizim amacımız yaşanabilir ve temiz bir kent oluşturmaktır. Kars’ın tüm sokaklarını, caddelerini sokaklarını tek tek gözden geçirerek en kısa sürede iktidardan alacağımız ekstra güçle, Sayın Cumhurbaşkanımızın vereceği güçle Kars’ı özlenen noktaya en kısa sürede taşıyacağız. Bundan emin olabilirsiniz.” diye konuştu.

AK Parti Kars Milletvekili Yunus Kılıç da yaptığı konuşmasında şunları söyledi: “Biz bu şehrin sıkıntılarını yaşamış insanlarız. İstiyoruz ki ömrümüz sadece bu sıkıntılara yaşamakla geçmesin. AK Parti güçlü hükümetleriyle 20 yıldır bu ülkede hizmet ediyor. İnsanına eksik olan hizmetleri tamamlıyor ve tamamlamaya da devam ediyor. Biz bin yıldır bu coğrafyada hep eksikliklerle başa çıkmaya çalışmışız.  Ama artık AK Parti var, Recep Tayyip Erdoğan ve güçlü bir Kars siyaseti var ve Bakan Ahmet Arslan var. İnanın ki Bakan Ahmet Arslan Ankara’da halen Bakan Arslan’ın gücü devam ediyor. Bu güç halen kaybolmadı ve bizim halen alacaklarımız var. Kars için alacaklarımız var. ‘Bu şehir daha iyi yaşanabilir olsun diye, mutlu olsunlar diye, eksikleri bir ana önce tamamlansın da, geride kalmayalım diye’ Ankara’dan alacaklarımız var. Biz istiyoruz ki Karslı bu kez kim olduğuna bakmadan, akrabası, dostu, yakını hangi siyasi görüşten olduğuna bakmadan, kendi geleceği için, daha iyi yaşanabilir bir şehir için, daha modern bir şehir için, çocuklarının geleceği için kısacası her alanda daha iyi hizmet alabileceği bir şehir olsun demeliyiz. Tüm bunları yıllardır siyasetin içerisinde olan, işadamı, hukukçu, esnaf olan bu şehrin yetiştirdiği bir çocuk olan bahsettiğimiz bu sıkıntıları sizlerle birlikte yaşayarak öğrenmiş olan Ensar Erdoğdu, bu hizmetleri yapmak için karşınızda. Ben inanıyorum ki Karslı hangi siyasi partiden olursa olsun, hangi yakınlıkta olursa olsun diğer adaylara diyecek ki ‘Ben gelecekte daha güzel bir Kars istiyorum, ben pırıl pırıl sokaklar istiyorum, otopark istiyorum, sokaklarına medeni olarak yürüdüğü bir kent istiyorum’ demelidir. Tüm bunların yolu ise arkasında güçlü bir hükümetin olduğu, güçlü bir siyasetin olduğu milletvekilleri ve teşkilatlar olacak. Tüm bunlar kendi kendine olmuyor. Bu anlattıklarımın bir kısmı parayla, bir kısmını da ufkunuzla oluyor. Siz bu şehir için yanmazsanız, siz bu şehri düşünmezseniz, geleceğine yönelik projeler üretmezseniz, sorunları çözme ve hizmet etme imkanınız olamaz.”

Merkezi hükümet marifetiyle yapılması gereken her şeyi yaptıklarını söyleyen AK Parti Kars Milletvekili Ahmet Arslan, “16 yıldır AK Parti olarak dedik ki; ‘Kars geri kalmışlığını talih olarak kabul edemez bunu kırmalı’, ‘Kars geri kalmışlıktan kurtulmalı’, ‘Kars batıdaki şehirlerden kalkınmışlığı, üst seviyede olan şehirlerden geri kalamaz ve bu aradaki farkı gidermek için koşar adımlarla yola devam etmeli’ dedik, 16 yıldır hatta bu sene 17’nci yıla döndü, 17 yıldır çok şey yaptık, çok şey yapıyoruz. Merkezi hükümet marifetiyle yapılması gereken her şeyi yapıyoruz.” dedi.

Avukat Ensar Erdoğdu’nun diğer adaylardan bir farkı olduğunu söyleyen Arslan, “Fark şu; birincisi AK Belediyecilik gibi Ankara’dan ona destek verecek bir tecrübe var. İkincisi Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve onun hükümetiyle birlikte AK Parti olarak onun yanında olan bir güç var. Yine çok önemli evlatlarınız olarak biz, proje deseniz proje, Kars deseniz Kars, Türkiye deseniz Türkiye hatta Dünya deseniz Dünya oraları bilen iki evlatlarınız bugün milletvekilliği sorumluluğu almış durumda. Biz aldığımız bu sorumlulukla tecrübemiz ile birlikte Avukat Ensar Erdoğdu’nun yanındayız. 31 Mart’tan itibaren sadece yanında olmayacağız Belediye Başkanlığı yaparken, Belediye Başkanı olarak size hizmet ederken Ahmet Arslan’da, Yunus Kılıç’ta onun emrinde olacak. Adem Çalkın da teşkilatıyla birlikte, yol arkadaşlarıyla birlikte, yol arkadaşlarımızla birlikte bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da Kars’a hizmet etmenin hizmetkarlığının emrinde olacaklar.” diye konuştu.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım’ın da Kars’a selamını getiren Arslan, “Zannetmeyin ki Binali Yıldırım’ın sadece Ahmet Arslan ile hukuku var, Yunus Kılıç ile hukuku var, 17 yıldır Kars teşkilatlarıyla, Ensar Erdoğdu’nun il başkanlığı dönemiyle birlikte, Adem Çalkın’ın il başkanlığı dönemiyle birlikte ve şimdi inşallah Belediye Başkanlığı dönemiyle birlikte devam ediyor. Çünkü her seçimde buraya geldi, sözler verdi. Dedi ki; ‘Benim için Erzincan neyse Kars odur, benim için İzmir neyse Kars odur.’ Ve bugün de gelirken selamlarını getirdim dedi ki; ‘Benim için artık İstanbul neyse Kars odur.’” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından kurdele kesimiyle AK Parti Kars Seçim Koordinasyon Merkezinin açılışı yapıldı.

adem-calkin-“kars,-istanbul’un-santiyesi-haline-gelecek”-(4).jpgadem-calkin-“kars,-istanbul’un-santiyesi-haline-gelecek”-(6).jpgadem-calkin-“kars,-istanbul’un-santiyesi-haline-gelecek”-(2).jpgadem-calkin-“kars,-istanbul’un-santiyesi-haline-gelecek”-(8).jpgadem-calkin-“kars,-istanbul’un-santiyesi-haline-gelecek”-(9).jpgadem-calkin-“kars,-istanbul’un-santiyesi-haline-gelecek”-(1).jpgadem-calkin-“kars,-istanbul’un-santiyesi-haline-gelecek”-(7).jpgadem-calkin-“kars,-istanbul’un-santiyesi-haline-gelecek”-(10).jpgadem-calkin-“kars,-istanbul’un-santiyesi-haline-gelecek”-(3).jpgadem-calkin-“kars,-istanbul’un-santiyesi-haline-gelecek”-(5).jpg

 

Bu haber toplam 945 defa okunmuştur
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2018 Kars'tan Havadis | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.