• BIST 4.986,26
  • Altın 1209.453
  • Dolar 19.0225
  • Euro 20.3822
  • İstanbul 9 °C
  • Ankara 3 °C

Ensar Erdoğdu Kars’ta

Ensar Erdoğdu Kars’ta
AK Parti Kars Belediye Başkan Adayı Av. Ensar Erdoğdu’nun ilk sloganı “Siyaseti; memleket sevgisi ve memlekete ait değerleri yüceltme yolunda verilmiş bir görev olarak görüyorum”

Ensar Erdoğdu Kars’ta

Tacettin DURMUŞ

Geçtiğimiz hafta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısında AK Parti’nin Kars Belediye Başkan Adayı ilan edilen Av. Ensar Erdoğdu, memleketi Kars’a döndü.

65. Dönem Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Kars Milletvekilleri Ahmet Arslan ve Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Yunus Kılıç ile birlikte hava yolu ile Kars’a gelen Erdoğdu, Harakani Havalimanında AK Parti Kars İl Başkanı Adem Çalkın, il ve ilçe teşkilat mensupları tarafından karşılandı.

Havalimanında coşkuyla karşılanan Belediye Başkan Adayı Erdoğdu, Ahmet Arslan, Yunus Kılıç, İl Başkanı Adem Çalkın ile birlikte uzun araç konvoyu eşliğine kısa şehir turu attıktan sonra aday tanıtım toplantısının yapılacağı Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü Salonuna geldi.

Burada da partililer tarafından coşkuyla karşılanan Erdoğdu, İl Başkanı Adem Çalkın’ın ardından aday adayı olarak ilk konuşmasını yaptı.

Erdoğdu: “Halka Hizmet Hakka Hizmettir”

Erdoğdu konuşmasında yıllar önce AK Parti ile bu kutlu yürüyüşe katıldığında “halka hizmet hakka hizmettir” felsefesini benimsemiş biri olarak kendisine, Kars’a ve partisine 5 yıl süre ile belediye başkanı olarak hizmet etme imkanını veren başta Karslılar olmak üzere her kese teşekkür etti.

Siyaseti, memleket sevgisi, memlekete ait değerleri yüceltme yolunda verilmiş bir görev olarak gördüğünün konuşmasında belirten Erdoğdu, çocukluğunun, ilk gençlik yıllarının ve üniversite hayatından sonra da hayatının her evresinin geçtiği, tutkuyla ve sevdayla bağlı olduğu Kars’a bir kez daha hizmet etmek için 31 Mart’ta yapılacak olan mahalli idareler seçimleri için Kars Belediye Başkan aday adayı olduğunu söyledi.

Büyük bir siyasi olgunluk, dostça, kardeşçe ve dava bilinciyle yarışan diğer aday adayları ile birlikte Kars halkının ve parti yönetiminin karşısına çıktığını da söyleyen Ensar Erdoğdu:  “İçimizden tek bir aday seçilecekti. Her bir arkadaşım bu göreve fazlasıyla layık ve kim seçilirse seçilsin, etrafında birlik ve beraberlik anlayışı ile kenetlenecek bilince sahipti. Sayın genel başkanımız ve devlet başkanımız ile partimizin büyükleri, bu görevi şahsıma tevdi ettiler.

31 Mart’ta Kars’ı Ak Belediyecilik anlayışı ile yeniden birleştireceğiz”

Teveccüh ve güvenceleri için sonsuz şükranlarımız sunuyorum. İnşallah 31 Mart’ta Kars’ı Ak Belediyecilik anlayışı ile birleştirerek, şahsıma ve bizlere olan güvenlerine layık olmaya çalışacağız. Bütün aday adayı kardeşlerime şunu söylemek isterim: yolumuz ve istikametimiz birdir. Hizmeti bir görev olarak kabul eden ortak bir anlayışa sahibiz. Bu görevi bizim şahsımızda aslında hepimize verildi. O nedenle hep birlikte çalışacak ve Allahın izniyle alnımızın akıyla büyük bir başarıya hep birlikte imzamızı atmış olacağız. Şehrimizi de hep birlikte yöneteceğiz. “Benim şu projelerim vardı, seçilmiş olsam şunları yapacaktım” diyen bütün arkadaşlarıma da şunu söylemek isterim memleketimizin yararına ne varsa hep birlikte hayata geçireceğiz.

SEN, BEN YOK BİZ VARIZ

31 Mart’ta Ak Belediyecilik anlayışı ile buluşacak olan Kars’ı, sadece bize teveccüh gösterenlerle değil, bu ilin bütün insanları ve STK’ları ile birlikte yöneterek büyük bir marka şehir yaratacağız. Ekonomik, sosyal ve kültürel dokusunu tüm hücrelerine kadar iyi bildiğimiz Kars’ımızın sorunlarını ve bizden beklenenleri de biliyor ve görüyoruz. Kars için neler yapacağımızı ve vizyon belgemizi ileri bir tarihte sizlerle tüm detaylarıyla paylaşacağız. Ama şimdilik birkaç hususu kısa kısa başlıklar halinde özellikle vurgulamak istiyorum. Üniversite yılları hariç hayatının tüm evresini burada geçirmiş biri olarak Kars halkının beklentilerini gayet iyi biliyoruz. Fiziki olarak yaşanabilir bir kent olmanın tüm koşulları sağlanacaktır. Bunu sağlamak boynumuzun borcudur. Tarihe ve kültürel mirasa saygılı, koruyucu ve çevreci bir anlayışa sahip olacağız. Kapsayıcı ve kucaklayıcı bir anlayışı hakim kılarak bu şehirde nefes alan herkesin belediye başkanı olacağız.

ŞEFFAF VE HESAP VEREBİLİR BİR YÖNETİM ANLAYIŞI TEMEL DÜSTURUMUZ OLACAKTIR

Şeffaf ve hesap verebilir bir yönetim anlayışı temel düsturumuz olacaktır. Tüm hesaplar Kars halkının denetimine açık olacaktır. Bunu buradan altını çizerek ilan ediyoruz. Tüm yatırımlar halkın denetimine açık olacaktır. Belli periyotlarla bunlar ilan edilecektir. Çocuklar, kadınlar, gençler ve büyüklerimiz için hayatı kolaylaştırıcı ve istihdamı artırıcı çalışmalar yapılacaktır. Ayrıca liyakat esas alınacaktır. Üniversite- belediye işbirliği bizim için çok önemlidir. Bu meyanda bilimsel bakış açısından faydalanmak vazgeçilmemiz olacaktır. Özle olarak Kars halkının beklentilerini, nasıl bir kent istediklerini ve nasıl bir belediye istediklerini gayet iyi biliyoruz ve analiz ediyoruz. Herkes şundan emin olabilir. Halkın beklentilerine kulak vereceğiz. Çok çalışacak çok emek verecek, katkı sunacak herkesi kucaklayacağız. Engelli kardeşlerimizin beklentilerine karşılık vereceğiz. Kimsesizlerin kimsesi olacağız.

KARS, HERHANGİ BİR ŞEHİR DEĞİLDİR

Kars, herhangi bir şehir değildir. Bir tarih, kültür ve medeniyet şehri olan Kars, tarihimiz boyunca hep stratejik bir öneme ve konuma sahip oldu. Defalarca kez işgallere maruz kalsa da, hürriyetinden zerrece ödün vermeden düşmanı püskürten sağlam bir iradenin adıdır KARS.

Anadolu’da ilk kurulan Cumhuriyetin adıdır KARS.

Azeri, Yerli, Terekeme, Kürt, Malakan ve tüm renklerin büyük bir uyum içinde gökkuşağı güzelliğine dönüştüğü, bir arada yaşama kültürünün adıdır KARS

Anadolu’yu aydınlatan büyük şahsiyet, cennet mekan Hasan Harakani Hazretlerinin manevi ışığında, inançların hoşgörüye dönüştüğü yerin adıdır KARS.

Onca saldırıya baş eğmemiş, yere düşmemiş kale gibi sağlam duran yiğit insanların yaşadığı yerin adıdır Kars

“Ehli İslam olan işitsin bilsin

Can sağ iken yurt vermeyiz insana”  diyen Aşık Şenlik’in , Aşık Gülistan’ın, Murat Çobanoğlu’nun sazının tellerinde yankılanan güzelliğin adıdır KARS.

Uzun yıllar birlikte çalışma şerefine nail olduğum Kars’ın, bilgi ve birikimle donanmış değerli ir evladı Sayın Ahmet Arslan, ülkemizin en önemli makamlarından birine Ulaştırma Haberleşme ve Denizcilik Bakanlığı gibi büyük bir görevde bulundu ve şimdi de güçlü bir siyasi aktör olarak görevler almaya devam ediyor.

Tarım he hayvancılığın kalesi olan Kars’ın bir diğer değerli evladı Prof. Dr. Yunus Kılıç ise Tarım Orman ve Köyişleri Başkanı olarak görev yapmaya devam ediyor. Gerek sayın bakanımız Ahmet Arslan, gerekse sayın milletvekilimiz bu konudaki büyük çabalarını büyük bir takdirle görüyoruz. Ancak, bu çabaları ve potansiyeli hayata geçirecek olan yerel yönetimdir. İnşallah sizlerin teveccühüyle Kars Belediye Başkanlığını alarak şehrimiz için büyük bir şans olan bu birikimi, büyük fırsatlara çevirerek, hepinizin gurur duyacağı bir Kars’ta yaşamanın mutluluğunu hep birlikte yaşayacağız.  

Kars siyasete Sayın Ahmet Arslan bakanımız ve Sayın Yunus Kılıç başkanımız gibi değerler yetiştirirken ekonomik, sosyal ve kültürel alanda da büyük değerler yetiştirmiş, her biri bu ülkeye sığmayan büyük değerlere sahip bir ildir. Bütün bu potansiyeli Kars için, Karslılar için bir araya getirecek ve Türkiye çapında lobisi olan büyük bir il olacağız.”dedi.

ensar-erdogdu-karsta--(2).jpgensar-erdogdu-karsta--(8).jpgensar-erdogdu-karsta--(7).jpgensar-erdogdu-karsta--(9).jpg
 

Bu haber toplam 1318 defa okunmuştur
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2018 Kars'tan Havadis | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.