• BIST 5.191,83
  • Altın 1164.692
  • Dolar 18.799
  • Euro 20.4291
  • İstanbul 9 °C
  • Ankara 7 °C

İL ENCÜMENİ BAŞKANLIĞINDAN İLAN

İL ENCÜMENİ BAŞKANLIĞINDAN İLAN
KARS İL ÖZEL İDARESİ İL ENCÜMENİ BAŞKANLIĞINDAN İLAN

KARS İL ÖZEL İDARESİ

İL ENCÜMENİ BAŞKANLIĞINDAN İLAN

1-Kars İl Encümeni’nin 20.11.2018 tarih ve 153 sayılı kararına istinaden Kars İli Arpaçay İlçesi Yeni mahalle, Çıldır şosesi mevkiinde mülkiyeti Maliye hazinesine ait tapunun; 2 Ada,  1 Parsel sayılı taşınmaz üzerinde bulunan Yatılı Bölge Ortaokuluna ait iki katlı bina, depo ve lojman binalarını yıkımı işi, Yıkımından çıkarılacak malzemeye karşılık satış ihalesi 2886 sayılı Devlet İhale Kanunu'nun 45 maddesi gereğince AÇIK TEKLİF USULÜ ile İl Encümenince yapılacaktır.

2- Kars İli Arpaçay İlçesi Yenimahalle, Çıldır şosesi mevkiinde, mülkiyeti Maliye hazinesine ait tapunun; 2 Ada,  1 Parsel sayılı taşınmaz üzerinde bulunan Yatılı Bölge Ortaokuluna ait iki katlı bina, depo ve lojman binalarının yıkımı işi ihalesi 04.12.2018 salı günü saat 14.20’da yapılacaktır.

3- İhale yıkım maliyeti ile Hurda malzemelerin maliyetine karşı satışıdır. Bundan dolayı geçici teminat yıkım maliyeti olan 248.582,53 TL’nin %3’ü olan 7.457,47 TL dir. İhaleye esas enkaz bedeli 258.714.92 TL yıkım maliyeti ise 248.582,53 TL olup, ihaleye esas muhammen bedel KDV hariç 10.132,39 TL’dir. Bu bedel üzerinden açık arttırma yapılacaktır. Ayrıca ihale yıkım bedeli; 248.582,53TL olup artı %18 KDV’dir. Geçici teminat nakit olarak KARS İL ÖZEL İDARESİ T.C ZİRAAT BANKASI KARS ŞUBESİNDEKİ TR 82 0001 0001 4726 1752 2650 05 numaralı emanet hesabına ilanda belirtildiği gibi yatırılacaktır.

4- Kars İli Arpaçay İlçesi Yenimahalle, Çıldır şosesi mevkiinde mülkiyeti Maliye hazinesine ait tapunun; 2 Ada,  1 Parsel sayılı taşınmaz üzerinde bulunan Yatılı Bölge Ortaokuluna ait iki katlı bina, depo ve lojman binalarını yıkımı işi ihalesi 04.12.2018 salı günü saat 14.20’da yapılacaktır.

Kars İli Arpaçay İlçesi yeni Mahalle, Çıldır şosesi mevkiinde mülkiyeti Maliye hazinesine ait tapunun; 2 Ada,  1 Parsel sayılı taşınmaz üzerinde bulunan Yatılı Bölge Ortaokuluna ait iki katlı bina, depo ve lojman binalarını yıkımı tüm güvenlik önlemlerinin ve gerekli izinler alınarak yapılması zorunludur. Yıkılacak binaların enkazı ve bunların hurda malzemeleri karşılığında yıkımı gerçekleştirecek olup hurda malzemeler ve enkaz yıkımı gerçekleştiren kişi/firma ait olacaktır. Enkaz ve hurda malzemelerinin taşınması kişi/firmaya aittir.

5-İhale, İl Encümenince, Kars İl Özel İdaresinin Merkez Cumhuriyet Mahallesinde bulunan İl Genel Meclis Binasının Encümen Toplantı Salonunda 04.12.2018 salı günü saat 14.20’da Encümen Başkanlığı huzurunda pey sürmek kaydı ile yapılacaktır.

6- Yıkılacak binalarla ilgili teknik şartname alınması zorunlu olup yıkımı yapılacak olan söz konusu binaların teknik şartnamesi mesai saatleri içerisinde Kars İl Özel İdaresi İmar ve Kentsel İyileştirme Müdürlüğünden temin edilebilir.

7- İsteklilerin ihaleye katılabilmek için, aşağıdaki belgeleri ibraz etmesi zorunludur.

Gerçek Kişiler için;

                        a)  Onaylı Nüfus cüzdanı örneği,

b)  Türkiye sınırlarında kanuni İkametgâh Belgesi,

c)  Onaylı imza sirküleri,

d)  Vekâleten katılacakların yılı içinde tanzim edilmiş noter tasdikli vekâletnameleri,

e)  Geçici teminata ilişkin banka dekontu,

f)Vergi Mükellefi ise ;

f1) Bağlı olduğu vergi dairesi

 f2) Vergi kayıt numarası

 f3) Vergi borcu olmadığını gösterir belge.

g)  İmzalanmış şartname metni,

Tüzel Kişiler için;(Kooperatif, vakıf, dernek, şirket vb.)

a) İdare merkezlerinin bulunduğu yer mahkemesinden veya siciline kayıtlı bulunduğu Ticaret ve Sanayi Odasından yâda benzer bir makamdan ihalenin yapıldığı yıl içinde alınmış tüzel kişiliğin sicile kayıtlı olduğuna dair belge,

b) Tüzel kişilik adına vekâleten ihaleye katılacak veya teklifte bulunacak kişilerin tüzel kişiliği temsile yetkili olduklarını gösterir yılı içinde tanzim edilmiş noter tasdikli vekâletnameleri ve yetkili olarak ihaleye katılacakların yetki belgeleri,

c)  Tüzel kişilik vergi mükellefi ise;

              c1) Bağlı olduğu vergi dairesi

c2) Vergi kayıt numarası

              c3) Vergi borcu olmadığını gösterir belge.

d)İmzalanmış şartname metni,

e)  Geçici teminata ilişkin banka dekontu,

f)  Onaylı imza sirküleri

            İhale Komisyon Başkanlığına ibraz edecektir.

8- İhaleye iştirak edenler teknik şartnamesindeki tüm şartları peşinen kabul etmiş sayılırlar.

9- Posta İle yapılan müracaatlarda postadaki gecikmeler kabul edilmeyecektir.

10- İdare, 2886 sayılı Devlet İhale Kanununun 29 ‘uncu maddesi gereğince ihaleyi yapıp yapmamakta serbesttir.

11- Son müracaat tarihi 04.12.2018 Salı günü saat 14.20’a kadardır.

İLAN OLUNUR.

 

 

Bu haber toplam 791 defa okunmuştur
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2018 Kars'tan Havadis | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.