• BIST 1.121
 • Altın 472,420
 • Dolar 7,7650
 • Euro 9,0520
 • İstanbul 22 °C
 • Ankara 13 °C

Kars Belediye Başkanlığından ilan

Kars Belediye Başkanlığından ilan
Kars Belediye Başkanlığından ilan

İLAN

KARS BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN

 1. a)Kars Belediyesi sınırları içerisinde muhtelif yerlerinde bulunan mevcut reklam ünitelerinin kaldırılması ve teknik şartnamede özellikleri belirtilen yeni reklam ünitelerinin temini, montajı, bakım ve onarımı karşılığında işletme hakkı 2886 Sayılı Yasanın 45.maddesi gereğince “Açık Teklif Usulü”(Arttırma) ile ihale edilerek 3 yıl süre ile kiraya verilecektir.

b)Kars Merkez Ortakapı Mahallesi Kasaplar Hali Önünde bulunan işyeri 2886 Sayılı Yasanın 45.maddesi gereğince “Açık Teklif Usulü”(Arttırma) ile ihale edilerek 3 yıl süre ile kiraya verilecektir.

 1. İhaleye konu reklam ünitelerinin teknik özellikleri ihale teknik şartnamesinde belirtilmiş olup; 5 adet Klimalı Kapalı Otobüs Durağı yeri, 5 adet Kapalı Otobüs Durağı yeri, 50 adet Açık Otobüs Durağı yeri, 35 adet Raket Reklam Vitrini yeri, 2 adet Megalight yeri, 80 adet Bilboard yeri, 3 adet Totem Yeri, 5 adet CLP Silindir Kule yeri olmak üzere toplam 185 adet Açık Hava reklam materyalinden oluşmaktadır.
 2. a)Açık hava reklam ünitelerinin aylık kira muhammen bedeli KDV hariç 25.000-TL olup geçici teminatı ise 27.000TL.dir

b)Kasaplar Hali Önünde bulunan işyerinin aylık kira muhammen bedeli KDV hariç 250,00-TL olup geçici teminatı ise 540,00TL.dir

 1. a)Açık hava reklam ünitelerinin kiralama ihalesi 26/03/2019 günü saat:10.00’da

b)Kasaplar Hali Önünde bulunan işyerinin kiralama ihalesi 26/03/2019 günü saat:10.30’da

Kars Belediye Başkanlığı, Yusufpaşa Mahallesi, Karadağ Caddesi, No:19 adresindeki binasında bulunan Belediyemiz İhale salonunda Encümen  huzurunda  yapılacaktır.

 1. İhale şartnameleri mesai saatleri içerisinde ücretsiz görülebileceği gibi ihaleye iştirak edilmesi halinde Açık hava reklam ünitelerinin kiralama ihalesi için teknik şartname dahil 250,00TL, Kasaplar Hali Önünde bulunan işyeri için 100,00TL bedel karşılığında Belediyemiz Emlak ve İstimlak Müdürlüğünden temin edilecektir.
 2. İhaleye katılmak isteyen isteklilerden, aşağıdaki şartlar aranır;
  1. İstekli Gerçek Kişi İse;
   1. İsteklinin T.C. Kimlik numarasını içeren tasdikli nüfus cüzdan sureti veya Nüfus cüzdan fotokopisi ,
   2. İstekliye yapılacak her türlü yazışma ve tebligatlara esas olmak üzere adres beyanı ,
   3. Açık hava reklam ünitelerine istekli, reklam işi yaptıklarına dair kayıtlı olduğu ticaret ve/veya sanayi odasından ya da ilgili meslek odasından, ilk ilan veya ihale tarihinin içinde bulunduğu yılda alınmış, odaya kayıtlı olduğunu gösterir belge,
   4. Açık hava reklam ünitelerine istekli için Noter tasdikli imza sirküsü
   5. Vekaleten katılıyor ise, noter tasdikli vekaletname ve vekalet verenin imza sirküsü ve katılanın imza  sirküsü,

             f) Geçici teminat (3 yıllık muhammen bedelin % 3’ ü oranında) bedelinin ihale saatinden önce yatırıldığına dair dair makbuzu veya teminat mektubunu ibraz etmesi,

g) Şartname dosya bedelini yatırdığına dair belge,

  1. İstekli Tüzel Kişi İse;
   1. Açık hava reklam ünitelerine istekli için ilgili mevzuatı gereği kayıtlı bulunduğu Ticaret ve/veya Sanayi Odasından, reklam işi yaptıklarına dair ilk ilan veya ihale tarihinin içinde bulunduğu yılda alınmış, tüzel kişiliğin odaya kayıtlı olduğunu gösterir belge Ticaret Odasından veya resmi makamlardan şirket siciline kayıtlı ve halen faaliyette olduğuna dair belge,
 1. Şirket adına ihaleye girecek kişi veya kişilerin bu şirketin yetkilisi olduğuna dair noter onaylı vekaletname ve imza sirküsü
 2. Geçici teminat (3 yıllık muhammen bedelin % 3’ü oranında) bedelinin ihale saatinden önce yatırıldığına dair makbuzu veya teminat mektubunu ibraz etmesi,
 3. İhale şartname dosya bedelini yatırdığına dair belge.
  1. Ortak girişim olması halinde, ortak girişimi oluşturan gerçek veya tüzel kişilerin her birinin (6-A) ve (6- B)'deki esaslara göre temin edecekleri belgeleri, istekli şirket ise: Şirket ortaklarının hisse durumlarını ve görevlerini belirten kanıtlayıcı belgelerden (Ticaret Sicil Gazetesi, Ticaret Sicil Memurluğundan alınmış belge, Şirket Ana Sözleşmesi) herhangi biri.
  2. İstekliler adına vekaleten ihaleye iştirak ediliyorsa; istekli adına teklifte bulunacak kimselerin  vekaletnameleri ile vekaleten iştirak edenin noter tasdikli imza sirküleri.
  3. Her iki ihale için istekli tarafından şartname ve eklerinin okunup kabul edildiğine dair ihale dokümanının imzalı örneği.  
  4. Belediyemize borcu olmadığına dair ilgili Müdürlüklerden alınmış borç sorgulama belgesi.
  5. Açık hava reklam ünitelerine istekli için bu işi ile ilgili olarak en az bir kamu kuruluşu ya da belediyeden (iştirakleri dahil) son  5 yıldır açık hava reklam işletmeciliği yapmakta olduğuna dair, ilgili idareden alınmış belge vermek zorundadır. Ortak girişim olması halinde, ortak girişimde bulunan firmalardan en az bir tanesi bu şartı tamamıyla sağlaması gerekir.

 

 

 1. İhalelere iştirak etmek isteyen istekliler, ihale komisyonu önünde tekliflerini sözlü olarak belirtecekleri gibi yukarıda belirtilen belgelerle birlikte takdir edilen muhammen bedel üzerinden 2886 sayılı D.İ.K’nun 37.maddesinde belirtildiği şekilde hazırlayacakları teklif mektuplarını da içeren kapalı zarflarını en geç 26/03/2019 günü ihale saatlerine kadar İhale Komisyon Başkanlığına ulaşmış olmak kaydıyla iadeli taahhütlü posta vasıtasıyla da gönderebilir. Geçerli en yüksek teklif fiyatının altında olmamak üzere ihale komisyonunca artırıma gidilecek olup, artırım sonucunda verilen en yüksek teklif İdarece uygun bedel olarak kabul edilecektir. Teklif sahibi komisyonda hazır bulunmadığı takdirde posta ile gönderilen teklif son ve kesin teklif olarak kabul edilir.
 2. İhale Komisyonu, (Encümen) gerekçesini kararda belirtmek suretiyle 2886 sayılı Kanunun 29. maddesi gereğince ihaleyi yapıp yapmamakta serbesttir.
 3. Postada meydana gelebilecek gecikmeler kabul edilmeyecektir.
 4. İsteklilerin  yukarıda  belirtilen  belgeleri        ihale saatinde İhale Komisyonu (Encümen) Başkanlığına ibraz  etmeleri şarttır.
 5. İşbu ihale ilanı bilgi mahiyetinde olup, belirtilmeyen hususlarda ayrıca kiralamada idari ve teknik şartnamelerinin hükümleri geçerlidir.
 6. İhaleye 2886 sayılı Kanunun 6.maddesinde belirtilen kişiler katılamayacaktır.
 7. İhale sonucu 15 gün içerisinde ita amirince onaylanır veya iptal edilir.

 

 

Bu haber toplam 495 defa okunmuştur
 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2018 Kars'tan Havadis | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.