• BIST 103.024
  • Altın 378,555
  • Dolar 6,8109
  • Euro 7,4186
  • İstanbul 13 °C
  • Ankara 5 °C

KARS İL EMLAK MÜDÜRLÜĞÜ'NDEN İLAN

KARS İL EMLAK MÜDÜRLÜĞÜ'NDEN İLAN
KARS İL EMLAK MÜDÜRLÜĞÜ'NDEN İLAN

                 İLAN 

KARS İL EMLAK MÜDÜRLÜĞÜ'NDEN 

İRTİFAK İHALESİ YAPILACAK TAŞINMAZ

1) Yukarıda nitelikleri belirtilen taşınmaz malın irtifak hakkı ihalesi yine yukarıda belirtilen tarih ve saatte, 2886 sayılı Devlet İhale Kanununun 51 inci maddesinin (g) bendi uyarınca, Pazarlık Usulü ile Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ( Milli Emlak Müdürlüğü) Makam odasında oluşturulacak komisyon huzurunda yapılacaktır.
2) İhalelere katılmak isteyen isteklilerin ihale saatine kadar;
a)Geçici teminat makbuzu veya 2886 sayılı Kanunun 27. maddesine göre düzenlenmiş teminat mektubu,
b) Yasal yerleşim yeri ( İdaremizden de temin edilebilir ) ve T.C. Kimlik numarasını içeren nüfus cüzdan sureti (fotokopi) (Aslı ihale sırasında ibraz edilecektir)
c) Gerçek kişiler adına vekâleten ihaleye girenlerden noterden onaylı vekâletname
d) Tüzel kişilerde vergi kimlik numarası,
e) Özel hukuk tüzel kişilerinin yukarıda belirtilen şartlardan ayrı olarak idare merkezlerinin bulunduğu yer mahkemesinden veya siciline kayıtlı bulunduğu Ticaret ve Sanayi Odasından veya benzeri mesleki kuruluştan, ihalenin yapıldığı yıl içinde (2019) alınmış sicil kayıt belgesi ile tüzel kişilik adına ihaleye katılacak veya teklifte bulunacak kişilerin tüzel kişiliği temsile tam yetkili olduklarını gösterir noterlikçe tasdik edilmiş vekaletname ve imza sirküleri ile birlikte, İhale saatinde Milli Emlak Müdürü odasında Komisyon huzurunda hazır bulunmaları gerekmektedir.
3) İhaleye ilişkin şartname ve ekleri mesai saatleri içerisinde Kars Milli Emlak Müdürlüğünde ücretsiz olarak görülebilir.
4) İhale Komisyonu gerekçesini kararda belirtmek şartıyla ihaleyi yapıp yapmamakta serbesttir.
5) İrtifak Hakkı İzni verilecek alan üzerinde 30 (otuz) yıl süreli irtifak hakkı tesis izni verilecektir. İleride lehine irtifak hakkı tesis izni verilecek yatırımcıya fiili kullanım olmaksızın tescil, ifraz, terk, tevhit, ve benzeri işlemlerin yapılması veya imar planının yaptırılması, değiştirilmesi, projelerin hazırlattırılması, ve onaylattırılması gibi işlemlerin yerine getirilebilmesi, ilgili kurum ve kuruluşlardan gerekli izinlerin alınabilmesi amacıyla, yapılacak Ön İzin/İrtifak hakkı tesis izni ihalesi sonucunda kararlaştırılarak bedelin %20 si oranındaki bedel karşılığında 1 (Bir) yıl süreyle ön izin verilecektir. (Ön İzin bedeli, ihale bedelinin; Birinci ve ikinci yıl %20, üçüncü yıl %30 ve dördüncü yıl %40 olarak belirlenir.)
6) Postayla başvuruda bulunacak kişilerin iadeli ve taahhütlü olarak gönderecekleri usülüne uygun şekilde hazırlayacakları teklifleri ile birlikte istenilen diğer belgeleri ihale saatine kadar Komisyon Başkanlığına ulaşması gerekmektedir. Postada meydana gelecek gecikmeler dikkate alınmaz.
7) İhalelere ilişkin bilgiler www.kars.csb.gov.tr web sayfasında yayımlanmaktadır. İlan olunur.

 

Bu haber toplam 307 defa okunmuştur
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2018 Kars'tan Havadis | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.