• BIST 1.542
  • Altın 442,663
  • Dolar 7,3985
  • Euro 9,0105
  • İstanbul 12 °C
  • Ankara 2 °C

KAÜ 6.Uluslararası Eğitim Programları ve Öğretim Kongresine evsahipliği yapıyor

KAÜ 6.Uluslararası Eğitim Programları ve Öğretim Kongresine evsahipliği yapıyor
Kars Kafkas Üniversitesi (KAÜ) bu yıl 6’ıncısı düzenlenen Uluslararası Eğitim Programları ve Öğretim Kongresi’ne (EPOK/ICCI-2018) ev sahipliği yaparak, birçok üniversitelerde eğitim bilimleri alanında çalışmalar yapan bilim insanlarını Kars’ta bir araya g

KAÜ 6.Uluslararası Eğitim Programları ve Öğretim Kongresine evsahipliği yapıyor

Tacettin DURMUŞ

Kars Kafkas Üniversitesi (KAÜ) bu yıl 6’ıncısı düzenlenen Uluslararası Eğitim Programları ve Öğretim Kongresi’ne (EPOK/ICCI-2018) ev sahipliği yaparak, birçok üniversitelerde eğitim bilimleri alanında çalışmalar yapan bilim insanlarını Kars’ta bir araya getirdi.

Kafkas Üniversitesinin ev sahipliğinde 6. Uluslararası Eğitim Programları ve Öğretim Kongresi (EPOK/ICCI-2018) “Orta Öğretimde Program Çalışmaları” ana temasıyla Kafkas Üniversitesi Eğitim Fakültesi ve Eğitim Programları ve Öğretim Derneği işbirliği ile Kars’ta start aldı.

Ülkemizin çeşitli üniversitelerden Kars’a gelen değerli öğretim üyeleri ve akademisyenlerin katıldığı kongre, Kars’ı tanıtan tanıtım filmi ve Faruk Torunoğulları'nın fotoğraflar eşliğinde Kars’ı tanıtan konuşmasıyla başladı.

Yapımı tamamlanarak ilk kez bir etkinliğin düzenlendiği Kafkas Üniversitesi Kongre Kültür Merkezinde gerçekleştirilmekte olan kongrede açılış konuşması yapan Düzenleme Kurulu Başkanı Doç. Dr. Halil İbrahim Kaya, 3 gün boyunca eş zamanlı olarak 9 ayrı salonda toplam 53 oturumda 291 bildirinin sunulacağını ve 1 de panelin yapılacağını söyledi.

Kaya konuşmasında, Uluslararası Eğitim Programları ve Öğretim Kongresi ile tüm üniversitelerden eğitim bilimleri alanında çalışmalar yapan bilim insanlarını bir araya getirip, bilgi ve deneyim paylaşımı, sorunlara çözüm arama ve ortak akıl üretmeyi ve ortak eylemin amaçlandığını belirtti.

Tüm konukları Kars’ta ağırlamaktan dolayı mutluluk duyduklarını da söyleyen Kaya: “Eğitimin temsil ettiği değişim; tarım, sanayi, endüstri, güvenlik ve sağlık gibi birçok alanda köklü bir değişim ve devrimin gerçekleşmesinin gücü olarak görülmektedir. Bunu anlamak, algılamak ve ülkemizi buna göre kurulmamak hedefinde olmamız gerekmektedir. İnsanın, insanlığın ortak birikimi olan eğitim, bilimin bilgiye erişmenin ve onun üretiminin paylaşımına olanak sağlamakta, hızlandırmakta ve bunun geniş kitlelere ulaşmasını mümkün kılmaktadır. Eğitim ve önemli bir katma değer yaratıcısı olmakta, kalkınma yarışının en önemli unsuru olmaktadır. 3 gün sürecek olan bu kongrenin diğer bir özelliği ise Ülkemizin büyük şehirlerinin dışında Anadolu’nun medeniyet kapısı olan Gazi Kars’ta düzenlenmiş olmasıdır. Bu kongrenin üniversitelerin birbiriyle ve toplumla etkileşime görmelerine katkıda bulunmayı hedefleyen bir platform olarak düşünülmelidir.”dedi.

Düzenleme Kurulu Başkanı Doç. Dr. Halil İbrahim Kaya’nın açılış konuşmasının ardından sırasıyla kongre eş başkanları Kafkas Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Selçuk Ural ile Eğitim Programları ve Öğretim Derneği Başkanı Prof. Dr. Özcan Demirel ile Milli Eğitim Bakanlığı Talim Terbiye Kurul Başkanı Alpaslan Durmuş kongre hakkında birer konuşma yaptılar.

Tüm üniversitelerde eğitim bilimleri alanında çalışmalar yapan bilim insanlarını bir araya getirip, bilgi ve deneyim paylaşımı, sorunlara çözüm arama, ortak akıl üretme ve ortak eylemi sağlamayı amaçlayan 6. Uluslararası Eğitim Programları ve Öğretim Kongresi paneller, sözlü bildiri ve poster sunumları ile 3 gün devam edecek.

6. Uluslararası Eğitim Programları ve Öğretim Kongresinin bildiri özet metinleri, “Özetler Kitabı” olarak elektronik ortamda kitap formatında basılacak. Buna ek olarak bildiri metinleri, makale biçemine getirilerek Kars Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dergisi, Uluslararası Eğitim Programları ve Öğretim Çalışmaları Dergisi ile PEGEM Eğitim ve Öğretim Dergisinde hakem sürecinden geçtikten sonra yayınlanacak. Makalelerin yayınlanması, ilgili dergilerin yayın süreçleri esas alınarak yürütülecek. Kongrede sunulan sözlü bildirilere öncelik verileceği belirtildi.

kau-6.uluslararasi-egitim-programlari-ve-ogretim-kongresine-evsahipligi-yapiyor-(1).jpgkau-6.uluslararasi-egitim-programlari-ve-ogretim-kongresine-evsahipligi-yapiyor-(2).jpgkau-6.uluslararasi-egitim-programlari-ve-ogretim-kongresine-evsahipligi-yapiyor-(7).jpgkau-6.uluslararasi-egitim-programlari-ve-ogretim-kongresine-evsahipligi-yapiyor-(7).jpgkau-6.uluslararasi-egitim-programlari-ve-ogretim-kongresine-evsahipligi-yapiyor-(8).jpg

Bu haber toplam 1018 defa okunmuştur
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2018 Kars'tan Havadis | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.