• BIST 5.061,99
  • Altın 1223.619
  • Dolar 19.043
  • Euro 20.7167
  • İstanbul 10 °C
  • Ankara 8 °C

Kiralaması Yapılacak Taşınmaz

Kiralaması Yapılacak Taşınmaz
Kiralaması Yapılacak Taşınmaz

İLAN

KARS HARAKANİ DEVLET HASTANESİ

Kiralaması Yapılacak Taşınmaz

 

Taşınmaz No

Mah/Köy

Pafta

Ada no

Parsel

Cinsi

Yüzölçümü (m²)

Hazine Hissesi

Kira Süresi

Tahmin Edilen Yıllık Bedel TL

Geçici Teminat Bedeli (%3) TL

İhale Tarihi Saati

11982/33269

Yenişehir Mah.

 

1183

16

Kantin ve Çay ocağı

375 m²

Tam

3 YIL

1.336.267,50 TL

40.088,02 TL

12/06/2018 14:00

 

 

 

a)İstekliler Geçici teminat olarak yukarıda belirtilen Tahmin edilen bedelin %3’ü oranında tutarda Banka Teminat mektubu getirmek veya nakit yatırmak isteyenler Kars Harakani Devlet Hastanesi’ nin  T.C.Halk Bankası A.Ş.  TR56 0001 2009 4800 0005 0000 56  nolu hesabına yatırmaları gerekmektedir.                             

b)Geçici teminat mektuplarında üzerinde idarenin adı, işin adı, mektup sahibi firma/kişi adı, ihalenin tabi olduğu yasa ve süresiz olduğu ibareleri ve banka teyit yazısı mutlaka bulunmalıdır.

Yasal yerleşim yeri sahibi olmaları, tebligat için Türkiye de adres beyanı ve ayrıca irtibat için telefon numarası ile varsa faks numarası, 

c)Gerçek kişi olması halinde ikametgâh ilmühaberi ile Nüfus Kayıt Örneğinin aslı veya arkalı önlü fotokopisi ve T.C Kimlik numarasını,   

d)Tüzel kişi olması halinde ilgili mevzuatı gereği kayıtlı bulunduğu ticaret ve / veya sanayi Odasından, ilan yapılan hallerde ilk ilan veya ihale tarihinin içinde bulunduğu yılda alınmış, Tüzel kişiliğin odaya kayıtlı olduğunu gösterir belge;

e)Gerçek kişi olması halinde Noter tasdikli imza beyannamesi,

f)Tüzel kişi olması halinde ilgisine göre tüzel kişiliğin ortakların üyeleri veya kurucuları ile tüzel kişiliğin yönetimindeki görevlileri belirten son durumu gösterir Ticaret Sicil Gazetesi, Bu bilgilerin tamamının bir ticaret sicil gazetesinde bulunmaması halinde bu bilgilerin tümünü göstermek üzere ilgili Ticaret Sicil gazeteleri veya bu hususları gösteren belgeler ile tüzel kişiliği temsile tam yetkili olduklarını gösterir noterlikçe tasdik edilmiş imza sirkülerini veya vekâletname vereceklerdir.

g)Kantin  yeri kiralama işi için;

-Gerçek kişilerin Kantin Ustalık Belgesi veya Kantin İşyeri Açma Belgesi sunması gerekmektedir.

-İhaleye katılacak tüzel kişilik ise ana sözleşmelerinde kantin işletmeciliği ya da kantin işletmeciliğini karşılayan (fabrika, okul veya işyeri kantinleri vb) ibaresi bulunan ticaret sicil gazetesine sahip olması gerekmektedir.

h)İstekliler Kira Şartnamesini imzalayarak ihale komisyonuna sunmalıdırlar.

i)İstekliler ihaleden önce geçici teminat makbuzu veya banka teminat mektubunu ihale esnasında Komisyona vermek zorundadır.

j)İhale ile ilgili dosyalar ve şartnameleri mesai saatleri dâhilinde Kars İl Sağlık Müdürlüğü  Satın alma Biriminde bedelsiz görülebilir. 

k)Posta ile yapılacak müracaatlar Kabul edilmeyecektir.

l)Her türlü vergi, resim, harç ve benzeri alıcısına aittir. İstekliler ihale ilk ilan tarihinden sonra alınmış Vergi borcu ve SGK borcu olmadığına dair ilgili belgeleri ihale komisyonuna sunmaları gerekmektedir.

m)İhale komisyonu tarafından isteklilerin ihalelere katılımdan yasaklı olup olmadıkları sorgulanacak olup herhangi bir yasaklılık durumu tespit edilen isteklinin ihaleye katılımı kabul edilmeyecektir.

n)Komisyon ihaleyi yapıp yapmamakta serbesttir.

o)İhaleye iştirak edenler, 2886 sayılı Devlet İhale Kanunu’nun 45 maddeleri açık teklif usulü ve Sözleşmedeki genel hükümleri ve kantin kiralama işine ait şartnamedeki genel ve özel şartların tüm maddelerini önceden okumuş ve aynen kabullenmiş sayılırlar.

 

İlan Olunur.

 

 

 

Uz.Dr. Zakir LAZOĞLU

İl Sağlık Müdürü

Bu haber toplam 597 defa okunmuştur
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2018 Kars'tan Havadis | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.