• BIST 1.997,69
  • Altın 780.48050
  • Dolar 13.6173
  • Euro 15.1897
  • İstanbul 1 °C
  • Ankara -7 °C

MHP Belediye Başkan Adayı Çetin Nazik, Kars’ta

MHP Belediye Başkan Adayı Çetin Nazik, Kars’ta
MHP Kars Belediye Başkan Adayı Çetin Nazik, memleketi Kars’a gelerek partisinin düzenlediği aday tanıtım toplantısına katıldı.

MHP Belediye Başkan Adayı Çetin Nazik, Kars’ta

Tacettin DURMUŞ /

MHP Kars Belediye Başkan Adayı Çetin Nazik, memleketi Kars’a gelerek partisinin düzenlediği aday tanıtım toplantısına katıldı.

Beraberinde Ülkü Ocakları Kars Eski Başkanı Onur Ersançmış ile birlikte Kars’a gelen Çetin Nazik, Harakani Hava Limanında MHP Kars İl Başkanı Tolga Adıgüzel, Ülkü Ocakları Başkanı Oğuz Güngör, Kağızman Belediye Başkanı Nevzat Yıldız, Arpaçay Belediye Başkan Adayı Erdal Mert ve partililer tarafından karşılandı.

Belediye Başkan Adayı Nazik daha sonra MHP İl Başkanı Tolga Adıgüzel ve beraberindekileri ile birlikte uzun araç konvoyu eşliğinde aday tanıtım toplantısının yapılacağı Halk Eğitim Merkezi (ASO) salonuna geldi.

Halk Eğitim Merkezinde düzenlenen MHP Kars Aday Tanıtım Toplantısı Kafkas Halk Oyunları Ekibinin gösterileriyle başladı. Ekip tarafından ‘Hoş Gelişler Ola Mustafa Kemal Paşa’ türküsünde Türk Bayrağı açıldı. Türk Bayrağının açılması toplantıya katılanlar tarafından ayakta alkışlandı. Nazik kendisine hediye edilen Türk Bayrağını öperek kabul etti. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Kağızman Belediye Başkanı Nevzat Yıldız ve MHP Arpaçay Belediye Başkan Adayı Erdal Mert, MHP Kars İl Başkanı Tolga Adıgüzel ve Kars Belediye Başkan Adayı Çetin Nazik birer konuşma yaptı.

Aday tanıtım toplantısının ardından MHP Kars Belediye Başkan Adayı Çetin Nazik, Çetin Nazik, MHP Kars İl Başkanı Tolga Adıgüzel, Ülkü Ocakları Başkanı Oğuz Güngör, Kağızman Belediye Başkanı Nevzat Yıldız, Arpaçay Belediye Başkan Adayı Erdal Mert, Ebul Hasan Harakani Külliyesini ziyaret ederek dua etti. Ziyaretin ardından MHP Kars Belediye Başkan Adayı Çetin Nazik seçim çalışmalarına start verdi.

Adıgüzel: “MHP’nin üç hilalli sancağını Kars Kalesi’nde dalgalandıracağız”

Tanıtım toplantısında konuşan MHP Kars İl Başkanı Tolga Adıgüzel, 31 Mart 2019 akşamı MHP’nin üç hilalli sancağını Kars Kalesi’nde dalgalandıracaklarına dikkat çekerek, Milliyetçi Hareket Partisi’nin bugünlere kolay gelmediğini söyledi.

Üç Hilal’in her zaman var olduğunu, sarp yolların, keskin dönemeçlerin, imkansız geçitlerin, hep karşılarına çıktığını da belirten Adıgüzel: “sürekli yokuşlarda susadık, dar patikalarda sınandık, ateş çemberleriyle imtihana çekildik. Milliyetçiliğin yaşaması, ülkücülüğün varılması, Türk milletinin ebediliği için hep bedel ödememiz gerekti. Kurşunla pes ettireceklerini sandılar, başaramadılar ölümle tüketeceklerini hesap ettiler, güçleri yetersiz kaldı. Yağlı urganlarla sindireceklerini umdular, nefesleri yetmedi. Oyunlarla yolumuzdan çevirmeyi denediler, sonuç alamadılar, tehditlerle doğru bildiklerimizden ödün istediler, vermedik hedef olduk, ama yılmadık, iftiralara uğradık, ama yıkılmadık suçlandık, mağdur olduk, ama mağrurluğumuzu hiç bozmadık.” Dedi.

MHP, yerel yönetimlerde iktidar olmaya talip ve hazırdır

MHP yerel yönetimlerde iktidar olmaya talip ve hazır olduğunu da konuşmasında belirten MHP Kars İl Başkanı Tolga Adıgüzel: “MHP hedefleri ile ilkeleriyle, üretken belediyecilik vizyonuyla, yetişmiş kadrolarıyla ve tertemiz idealleriyle milletimize hizmet etmeye kararlıdır. Biliniz ki; ülkemizin, şehrimizin başka şansı, başka yolu, başka çaresi yoktur. Bizim haricimizdeki tüm alternatifler tükenmiştir. Milletçe üzerimizdeki ölü toprağının kaldırılması, gerilemenin bitirilmesi şarttır ve tek umut da buradaki muazzam inanmışlıktır. Sizler; Türk milletinin kaynağı, yüz akı, iftihar vesikası, milli kimliğimizin muhafızlarısınız. Sizler; acıları yenerek, zorlukları aşarak, çetin yolları geçerek davamızı bayraklaştırdınız, ülkülerimizi yücelttiniz. Ve unutmayınız ki sizler; Türk milletinin övünç madalyası, cesaret timsallerisiniz. Mensubu olmaktan övündüğümüz büyük Türk milleti sizlerden çok şey bekliyor. Yürekten bağlandığımız aziz milletimiz sizlerden çok şey umuyor. Milliyetçi ülkücü hareket dağınıklığı giderecek milli güçtür. Milliyetçi ülkücü hareket toparlanmayı sağlayacak milli iradedir. Milliyetçi ülkücü hareket çözülmeyi durduracak milli kuvvettir. Milliyetçi ülkücü hareket bölünmeyi engelleyecek milli kudrettir. Bunun için mahalli idareler seçimleri tarihi bir fırsat tarihi bir imkândır. Savsaklamaya, ağırdan almaya, ihmal ve istismara tahammülümüz kalmamıştır. Geçmişte yapılan hatalardan büyük dersler alarak; her eli sıkacağız, her gönüle gireceğiz, her bedeni kucaklayacağız, her yüreği ısıtacağız ve cenabı Allah’ın izni ile 2014’te olduğu gibi yine, tekrar üç hilalimizi Kars kalesinde dalgalandıracağız.” Dedi.

Çetin Nazik: “Bugünkü çoşkumuz 31 Mart’taki zaferin habercisidir”

Tanıtım toplantısında konuşan MHP Kars Belediye Başkan Adayı Çetin Nazik, bugünkü çoşkunun  31 Mart’taki zaferin habercisi ve 31 Mart başarının müjdesi olduğunu söyledi.

Konuşmasında birlik ve beraberlik adına ‘Kars’ vurgusu da yapan Çetin Nazik: “Kars’mızın sorunlarını biliyoruz. Hemşehrilerimizin yaşadığı sıkıntıları görüyoruz. Şundan emin olun, çözümlerini de biliyoruz. Çözmeye geliyoruz ve sizde buna inanın. Millet bize görev yüklüyor. Vatan bizden hizmet bekliyor. Kars’ı bayındır hale getirmeye geliyoruz. Caddelerimizi, sokaklarımızı imar etmeye, tertemiz yapmaya geliyoruz. Yatırım belediyeciliği anlayışımızla Kars’ın sorunlarını genel anlamda 5 başlık altında topladık. Bunlar Ekonomi, Turizm, Eğitim, Sosyal ve Kültürel, Alt yapı-Üst yapıdır. Bu sorunların tamamını çözeceğiz.

En büyük yatırım da insana yapılan yatırımdır. Çocuklarımızın ve gençlerimizin daha nitelikli ve kaliteli eğitim alması için eğitim kurumlarımızla, özellikle üniversitemizle işbirliği içinde olacağız. Hizmet belediyeciliği anlayışımızla şehrimizi pırıl pırıl, yemyeşil yapacağız. Sosyal belediyecilik anlayışımızla çocuklarımızın, gençlerimizin, yaşlılarımızın, engellilerimizin hayatlarına dokunacağız, onların yaşamını kolaylaştıracağız. Huzurlu ve mutlu bir şehir inşa edeceğiz. Kalkınma belediyeciliği anlayışımızla şehrimizi ayağa kaldıracağız. Sanayimizin alt yapısını güçlendirerek sanayimizi ayağa kaldıracağız. Hayvancılığı ve çiftçiliği destekleyerek hayvancılık ve tarımı şahlandıracağız. En önemlisi turizmimizi destekleyerek, Kars turizmini zirveye çıkaracağız. Kars turizmini dünyaya açacağız. Kars’ı 800 adet tarihi eserle dünyanın açık hava müzesi haline getireceğiz.

Kars’ı turizmde marka şehir yapacağız

Bu ne demek, işsizliğin azalması demek. Bu ne demek, refahın artması demek. Bu ne demek, hemşehrilerimizin yaşam standardının yükselmesi demek. Bizim bir diğer  anlayışımız da vicdan belediyeciliğidir. Kars’lı hemşehrilerimizin vicdanlarının onaylamadığı hiçbir şeyi yapmayacağız.

Kars’lı hemşehrilemizin onay vermeyeceği hiçbir adımı atmayacağız. Milli irade ne diyorsa, Kars’lı hemşehrilerimin vicdanı neyi onaylıyorsa o olacak İnşallah dev projelerimizle geliyoruz. Önümüzdeki günlerde seçim beyannamemizi açıklayacağız. Seçim beyannamemiz açıklandığında Kars’da projelerimiz konuşulacak, biz konuşulacağız. Hiçbir zafere kolay yollardan ulaşılmaz. Her zafer bedel

ister, sabır ister, akıl ister, gönül ister, mücadele ve fedakarlık bekler. İnançlıyız, umutluyuz kararlıyız. Kararlı bir duruşla, emin adımlarla koşacağız.

31 Mart’ta ipi göğüsleyen biz olacağız

Seçimi kazanan biz olacağız. Bunun için bir gün çok şey yapıp 7 gün yatmayacağız. Her gün bir şeyler yapacağız. Her gün bir hemşehrimizin gönlüne dokunacağız. Her gün bir hemşehrimizin aklıyla buluşacağız. Her gün bir hemşehrimizin kapısını çalacağız. Her gün bir hemşehrimizin işyerinde çay içeceğiz. Her gün çiftçilerimizle tarlada, arazide buluşacağız.  Dağlarda, besihanelerde çobanlarımızla kucaklaşacağız. Bunları yaparken asla kimlik siyaseti yapmadık, yapmayacağız. Kucaklayıcı dil kullanacağız. Birleştirici güç olacağız.  Kars’ımızı tek ses ve tek yürekte birleştireceğiz. Başaracaksak birlikte başaracağız, yapacaksak birlikte yapacağız, mücadele edeceksek birlikte edeceğiz.31 Mart’ta etnik oyunlar planlayanlara, ülkemizi işgal ve istila etmek isteyenlere, ekonomik krizle ülkemizi diz çöktürmek peşinde koşanlara büyük bir cevap, güçlü bir ders vereceğiz. Bu milletin bileğini hiçbir zaman bükemediler, yine bükemeyecekler. Türk milleti birdir, husumete karşı büyük bir set, yenilmez güçlü bir iradedir. Bugün burada Kars’ın tarihi akışına yön verecek bir toplantı yapıyoruz. Bugün burada Kars’ın önünü açacak, Kars halkının umutlarını yükseltecek bir toplantı yapıyoruz. Bugün burada hepimiz Kars için tek yüreğiz, tek sesiz, tek nefesiz.Aynı heves, aynı heyecan, aynı azim, aynı kararlılıkla 31 Mart seçimlerine hazırlanacağız. Gece demeden gündüz demeden, hiç durmadan, hiç ara vermeden çalışacağız.

Peki bizim Başkanımız nasıl olmalı?

Bizim başkanımız Samimi olmalı, fakir sofrasında yokluğun en dibine kaşık sallamalı. Yoksuldan alıp zenginin yanında caka satmamamlı. Sadece seçim zamanı değil tüm ömrünce halkla iç içe olmalı. Onlardan olmalı, bizden olmalı, halkın ta kendisi olmalı. Davasına gönül ve emek veren mücahitleri taşa, toprağa, demire tapan müteahhitlere tercih etmemeli. Yola çıktıklarını yolda bulduklarına satmamalı. Bizim başkanımız şeffaf bir hizmet ehli olmalı. Kapalı kapıları ortadan kaldırarak aracılara, kraldan çok kralcılara meydan bırakmamalı. Söylediği sözü tutmalı, tutamayacağı sözü asla sarf etmemeli. Bir yürüdü mü arkasından millet yürümeli, cihan yürümeli, arkasından tebessüm dolu yüzler bırakmalı. Bizim başkanımız ne kendine ne de yaptığı icraatlara küfür ettirmemeli. Bizim başkanımız yönetime milleti dâhil etmeli, halkın dilinden anlayıp o dilden konuşmalı.Bizim başkanımız haysiyetini şerefini korumalı, menfaati için arkadaşlarını, davasını satmamalı. Minareyi görüp ağlayanlardan, halayı görüp oynayanlardan olmamalı. Bizim Başkanımız kardeşçe yaşamı adaleti yönetimi sağlamalı kavgalarla kan davalarıyla anılan bir kent değil kardeşçe yaşanan bir kars yapılmalı Söyleyecek çok söz var daha. Diyeceğim o ki milletin başkanı olmalı, sizlerin başkanı ve hizmetkârı olmalı….”dedi.

 

 

 

 

Bu haber toplam 973 defa okunmuştur
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2018 Kars'tan Havadis | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.