• BIST 4.827,04
  • Altın 1068.463
  • Dolar 18.633
  • Euro 19.5434
  • İstanbul 10 °C
  • Ankara 2 °C

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C.
KARS
1. İCRA DAİRESİ
2020/94 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kars İl, Merkez İlçe, 409 Ada, 24 Parsel, YUSUFPAŞA Mahalle/Köy, BAYRAMPAŞA CADDESİ MEVKİİ Mevkii, A Blok - 2. Kat - 5 Nolu Bağımsız Bölüm sayılı taşınmaz bodrum+zemin+3 normal katlı betonarme binadır. Binünnı çatısı ahşap oturtma çatı , çatı örtüsü galvanizli sac, dış cephesi sıvalıve boyalı( mantolamasız ) olup bina asansörsüzdür. Birbirine bitişik halde üç blok olarak inşa edilmiştir.Bina yaklaşık 30-40 yıl önce yapılmıştır. Binannı bodrum katında kalorifer daieris, kömür deposu ve kapalı otopark, zemin ve normal katlarında işyerleri bulunmaktadır.Satışa konu taşınmaz yaklaşık 37,60 m2 net alana sahip olup dış cerçevesi demir doğrama , penceredoğramaları pvc, tavanı sıvalı ve boyalı , duvarları duvar kağıdı kaplı , yer döşemesi dökme mozaiktir. Keşif tarihi itibariyle gerek bağımsız bölüm gerekse bağımsız bölümün bulunduğu kattaki işyerlerini metruk ve harabe olduğu görülmüştür. Binanın ısıtma sistemi her nekadar da merkezi sistem olarak tasarlanmış olsada binada bulunan diğer bağımsız bölümler bireysel doğalgaz sistemine geçmişlerdir. Söz konusu bağısız bölümün ısınma sistemi dönüşüm imalatları henüz yapılmamıştır. Bağımsız bölüm kuzey cepheli olup Kars Köy Otobüsleri Termaline bakmakta olduğu rapor edilmiştir.
Adresi : Yusufpaşa Mh. Küçük Kazımbey Caddesi Kazım Karabekir İş Hanı A Blok 2. Kat 5 Nolu İş YeriKars Merkez / KARS
Yüzölçümü : 37,60 m2
Arsa Payı : 30/5980
İmar Durumu : İnşaat tarzı 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planında; taşınmazın bir kısmı imar yolunda, kalan kısmı bitişik nizam beş kata müsait ticaret alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 30.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : AT 3402 Sayılı Kanunun Ek 1inci maddesi Uygulamasına Tabidir.
1. Satış Günü : 10/02/2021 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 08/03/2021 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : Yenişehir Mh.Alparsyan Türkeş Bulvarı No:4 Kars Adalet Sarayı 1. İcra Müdürlüğü Kalemi
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Açık arttırmaya katılmak isteyenlerin muhammen bedelin %20'si oranında nakit veya banka teminat mektubu vermeleri gerektiği, " İ.İ.K.9.MADDE: İcra ve İflas dairelerine yapılacak her türlü nakdi ödeme, Adalet Bakanlığı tarafından uygun görülecek bankalarda icra ve iflas dairesi adına açılan hesaba yapılır, hükmü gereğince teminat banka hesabına yatırılması gerektiğinden, hesaplanan teminat tutarının ihale saatinden önce Vakıflar Bankası TR 650001500158007290516832 İBAN nolu hesaba, dosya numarası ve ihale katılımcısının adı-soyadı ve T.C.kimlik numarası yazılarak yatırılması ve dekonttan bir suretin ibraz edilmesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2020/94 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/12/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

Bu haber toplam 23591 defa okunmuştur
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2018 Kars'tan Havadis | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.