• BIST 4.820,75
  • Altın 1208.648
  • Dolar 19.1033
  • Euro 20.715
  • İstanbul 9 °C
  • Ankara 12 °C

Tuncay Mutluer:"Kars Halkına Tahüttümüzdür; Yaptık, Yaparız"

Tuncay Mutluer:"Kars Halkına Tahüttümüzdür; Yaptık, Yaparız"
Vatan Partisi Kars Belediye Başkan adayı Tuncay Mutluer Belediye başkanı olduğu takdirde Kars için yapacaklarına dair bir Taahhütname imzaladı.

Tuncay Mutluer:"Kars Halkına Tahüttümüzdür; Yaptık, Yaparız"

Tacettin DURMUŞ

Vatan Partisi Kars Belediye Başkan adayı Tuncay Mutluer Belediye başkanı olduğu takdirde Kars için yapacaklarına dair bir Taahhütname imzaladı.

Kars kalesini arkasına alarak Taahhütnameyi kamuoyuna açıklayan Vatan Partisi Adayı Tuncay Mutluer:
“Ben ve Partim korkmuyoruz. Ne belediyenin yıllardır biriken borcundan, ne yıllardır köyleştirilen şehir durumundan, ne de yaratılan bu utanç ve çaresizlikten korkmuyoruz. Birikimli, donanımlı, cesur ve kararlı Partimize ve kendimize güvenimiz tamdır
Çünkü ben ve Partim, Atatürk yolunda, Atatürk gibi düşünüyoruz. Atatürk, nasıl Cumhuriyet’i ilan edip, Ankara Bozkırını, bir Cumhuriyet başkenti yaptı ise, ben de bu çaresiz ve çamur şehri, bir Cumhuriyet şehri yapacağım. 
Projelerimiz var. Kadromuz var. Birikimimiz var.  Tecrübelerimiz var.” dedi ve imzaladığı taahhütnameyi okudu.
TAAHÜTNAME
1- Belediye başkanı seçildiğimde ilk iş olarak şehrin temizlenmesine, yolların düzeltilmesine, kaldırımların yürünür hale getirilmesine ve çevre düzenlenmesine hemen başlayacağıma,
2- Şehir içi trafik başta olmak üzere kaldırımların düzensizliğinin giderilmesini sağlayacağıma,
3- 65 yaş üstü yurttaşlarımızın şehir içi, üniversite öğrencimizin üniversite yerleşkesine ulaşımını ücretsiz yapacağına,
4- Kars’ın 23 mahallesine de eşit hizmet götüreceğime,
5- Her mahalleye spor alanı, yürüyüş yolu ve çocuk parkı yapacağıma,
6- Kars’ta çarpık yapılaşmaya izin vermeyeceğime ve yozlaşma ile mücadele edeceğime, 
7- Çalışan kadınlarımızın, çocuklarını gönül rahatlığıyla bırakabilecekleri kreşler açacağıma ve kadınlarımızın sosyal, kültürel, ekonomik etkinliklerini yapacakları modern merkezler kuracağıma,
8- Engelli yurttaşlarımız için şehir içi dolmuş ve otobüslere asansör koyduracağıma ve ruhsat verilecek inşaatlarda engelli vatandaşların durumunu göz önünde bulunduracağıma,
9- Yaşlı, kimsesiz ve muhtaç durumda olan vatandaşlarımıza ücretsiz barınma evi yapacağıma,
10- Doğu Ekspresi ve diğer yollarla ilimize gelen turistlerin rahat, güvenilir ve gönüllerine göre gezip dolaşabilecekleri modern bir şehircilik hizmeti sunacağıma,
11- Kars Belediyesini taşeron şirketlerden arındıracağıma ve taşeron işçilere kadro vereceğime,
12- Kars’ı, Kafkasya Ticaret ve Kültür Başkenti yapmak için çalışacağıma,
13- Kars tarihi yapılarıyla müze kenti yapacağıma ve şehrimize gelen turistlerimize gerçek kimliğimizi ve kültürümüzü tanıtacağıma,
14- Bit Pazarını yeniden düzenleyip Kapalı Çarşı haline dönüştüreceğime,
15- Sağlıklı bir nesil için Çocuk Tiyatro Şenlikleri düzenleyeceğime ve çocuk oyun alanları kuracağıma, 
16- Yaz aylarında ücretsiz açık hava sinemaları açacağıma,
17-Aşık Şenlik, Murat Çobanoğlu ve Şeref Taşlıova gibi Kültür Elçileri olan halk ozanlarımızın isimleri ile birer kültür merkezi açarak, halk ozanları geleneğimizin yaşatılması için ozanlara rahat çalışıp üretmelerine yardımcı olacağıma,
18- Kars’ın her mahallesinden seçilecek dört temsilci ve muhtarlarıyla kurulacak Halk Meclisinde, şehrin ve mahallelerin sorunlarını ilk ağızdan öğrenerek çözülmesi için çalışacağıma,
19- Belediye Meclisimizin bütün kararlarını halkımıza duyuracağıma,
20- Yapılacak ihaleleri, salon dışında isteyen yurttaşlarımıza canlı izleteceğime ve ihaleleri önceden ilan edeceğime, 
Ve bu kadim şehrin birliğini, dirliğini, yüksek haysiyet ve onurunu koruyup kollayacağıma sizlerin onurlu şahsiyeti huzurunda söz veriyorum.”
Taahhütnamenin açıklanmasında hazır bulunan Vatan Partisi Belediye Meclis adayları ise Taahhütname ve Tuncay Mutluer hakkında şunları söylediler.
Muharrem Yerli (belediye meclis adayı)
Sayın Tuncay Mutluer Belediye Başkanlığın yaptığı dönemde nasıl ilkleri başardıysa, at arabalarını nasıl kaldırdıysa, semt pazarlarını nasıl kurduysa, oradan su gelmez denen Bayburt köyünden su getirip Kars’ın su sorununu nasıl çözdü ise şimdide aynı tecrübe ve birikimle bir kez daha bir ilki gerçekleştirecek. Tuncay Mutluer bu taahhütname ile yine bir ilki başardı ve başkan olduğunda bu taahhütnameyi hep beraber yerine getireceğiz.  
Kemal Mutluer (belediye meclis adayı)
“Biz Sayın başkanımızla göreve geldiğimizde bu taahhütnameyi yerine getireceğimize inanıyoruz ve sayın Mutluer’le beraber bu taahhütnameyi yerine getireceğiz.”
Turgut Yıldırım (belediye meclis adayı.)
“Sayın başkanımızın 1994-1999 yılları arasında Karsımız için yapmış olduğu gerçekler var. Yani önümüzde bir ayna var. Tırmıklarla yapılmaya çalışılan asfalt işlerinden, asfalt fabrikasına geçilen bir dönem var. Kooperatifleşme gerçeği var. Onun döneminde halk otobüsleri gerçeği var. Yani o döneme baktığımız zaman, bu taahhütnameye imza atmamak mümkün değil.”
Ezgi Yılmaz (belediye meclis adayı)
“Geleceği görmek için birazda arkamıza bakmamız gerekiyor. Arkamızda ise büyük bir birikimimiz var. 1994-99 yılları bizim için büyük bir birikim. Tuncay Mutluer o dönem nasıl büyük projeleri hayata geçirdiyse 31 marttan sonrada taahhüt ettiği projeleri hayata geçireceğiz. Buna içtenlikle inanıyoruz.”
Erdem Karadağ (belediye meclis adayı)
“Biz bu işi yaparız ve yapmaya da kararlıyız. Çünkü birikimimiz var. Tuncay Başkanımız var. Partimiz var. 
Taahhütnamenin açıklanması sırasında Tuncay Mutluer’i yalnız bırakmayan Kars’ın tanınmış simaları da vardı.”
Selahattin Dalgınlı (Türk Hava Kurumu Kars eski Başkanı)
“Ben Tuncay Mutluer’i 25 yıldır tanıyorum. Bu şehre yapmış olduğu hizmetlerden dolayı o zamanda teşekkür ettim ve şimdi de teşekkür ediyorum. 31 martta Kars’a iyi bir belediye başkanı seçeceğiz. Şimdiden hayırlı uğurlu olsun diyorum.”
Zeynep Mutluer. (ev hanımı)
“Ben Tuncay Mutluer’in bu taahhütnameyi hayata geçireceğine canı gönülden inanıyorum. Ve şöyle diyorum. Tuncay Mutluer kaldığı yerden bir nisandan itibaren devam edecek. Kars halkına da şu çağrıda bulunuyorum. Eğer Kars’ta insan gibi yaşamak istiyorlarsa tek çare Tuncay Mutluer’dir.”
Fevzi Aykut (Çiftçi)
“Bu şehirde gelen ırkçılık yaptı giden ırkçılık yaptı. Kürt-Türk ayrımcılığı yaptılar. Serhat şehrimiz Kars’ı ikiye böldüler. Ben bir Kürt olarak bunu asla istemiyorum. Kars’ta yaşayan Türk’te Kürt’te aynı kaderi paylaşıyor, aynı çamurda kirleniyor, aynı havayı soluyor. Artık yeter diyoruz. Tuncay başkanı daha önceki başkanlığından çok iyi biliyorum. Tuncay başkan bu Kürt’tür, bu Türk’tür diye bakmadı. Tuncay başkan Kars’a nasıl hizmet edebilirim diye baktı ve gerekeni o dönem yaptı. O yüzden ben yine Tuncay Mutluer diyorum ve Kars halkını 31 martta Tuncay Mutluer’e oy vermeye davet ediyorum.”
 
Vatan Partisi Genel Merkez Örgütlenme Bürosu Başkanı Savaş Oruç seçim çalışmaları hakkında şu açıklamayı yaptı:
“Baştan şunu söyleyeyim. Seçimi kazanacağız. Seçim PKK’nın yasal partisi HDP ile vatansever, milliyetçi ve Atatürkçüleri birleştiren Vatan Partisi arasında geçmektedir. Buradan sizin aracılığınız ile Kars halkına şöyle bir uyarıda bulunmak istiyorum. HDP’nin burada olası seçimi kazanması durumunda Diyarbakır gibi, Cizre gibi, Yüksekova gibi buralarda hendek kazmalar, tünel kazmalar, mayın döşemeler ve bunların ardından esnafımızın hendek kapatması, Kars halkının huzurunun kaçması anlamına geliyor. HDP yetkililerinin ve HDP’nin seçim çalışmalarında kullandıkları sloganlara, pankartlara baktığımızda bunu çok iyi görüyoruz. Bir bunlara asla müsaade etmeyeceğiz. 
Sandıkta ise, Kars’ın geleceğine 31 Martta Kars halkı karar verecektir ama yaptığımız kamuoyu araştırmalarında, esnaf görüşmelerimizde, ev ziyaretlerimizde görüyoruz ki Kars halkı vatan Partisi ve Tuncay Mutluer’de birleşiyor. Biz Kars’ın kahraman halkına güveniyoruz.”

 

Bu haber toplam 722 defa okunmuştur
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2018 Kars'tan Havadis | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.